İNFİAL

Atilla AKAR

Kitapları

komploteorileri

HEDEF EYFEL!..: Yeni Dünya Kaosu Tetiklenirken!..

Siyah Beyaz Yayınları. Ekim 2016

komploteorileri

Börü Budun : “Aşina Soyu”nun Muhafızları

Profil Yayınları. 2015

komploteorileri

Zihin Kontrol Operasyonları

Profil Yayınları. 2012

komploteorileri

Derin Devlet / Devletin Paralel İradeleri

Profil Yayınları. Kasım 2011

komploteorileri

Derin Dünya Devleti (Genişletilmiş 10. Baskısı)

Profil Yayınları. 2011

komploteorileri

Türk Mafyası

Profil Yayınları. 2010

komploteorileri

Suikastlar Cumhuriyeti / Derin Tanrılar Kurban İstiyor!

Profil Yayınları. 2010

komploteorileri

Gizli Suikastlar / Şüpheli Ölümler (Genişletilmiş 2. Baskısı)

Profil Yayınları. 2009

komploteorileri

Türkiye Komplolar ve Provokasyonlar Tarihi

Profil Yayınları. 2009

komploteorileri

Komplo Teorileri

Profil Yayınları. 2009

gizlisuikastlar

Gizli Suikastlar

Profil Yayınları. 2009

Suikastlar2009

Suikastlar

Timaş Yayınları. 2009

Derin Devlet

Derin Devlet

Siyah Beyaz Yayınları. 2008

Mafya

Mafya

Timaş Yayınları. 2008

Kriminal Komplo

Kriminal Komplo

Profil Yayınları. 2007

İtiraf Ediyorum Paranoyak’ım !

İtiraf Ediyorum Paranoyak’ım !

Mephisto Yayınları. 2006

Kamikaze Operasyonu

Kamikaze Operasyonu

Timaş Yayınları. 2006

Casuslar

Casuslar

Timaş Yayınları. 2005

Büyük Ortadoğu Kuşatması

Büyük Ortadoğu Kuşatması

Timaş Yayınları. 2004

Eski Tüfek Sosyalistler

Eski Tüfek Sosyalistler 3.Baskı

Babil Yayınları. 2004

Suikastlar

Suikastlar

Timaş Yayınları. 2004

Kıyamet Komplosu

Kıyamet Komplosu

Timaş Yayınları. 2004

Komploların Yüzyılı, Yüzyılın Komploları

Komploların Yüzyılı, Yüzyılın Komploları

Timaş Yayınları. 2003

Derin Dünya Devleti

Derin Dünya Devleti

Timaş Yayınları. 2003

Kıyamet Komplosu

Kıyamet Komplosu

Gendaş Yayınları. 2002

Öteki DSP

Öteki DSP

Metis Yayınları. 2002

Erotizm

Erotizm

BDS Yayınları. 1999

Kimlik Bunalımından Yenilenme Sıkıntısına Sosyal Demokrasi

Kimlik Bunalımından Yenilenme Sıkıntısına Sosyal Demokrasi

GSD Yayınları. 1993

Horzum Labirenti

Horzum Labirenti

BDS Yayınları. 1990

Bir Kuşağın Son Temsilcileri: Eski Tüfek Sosyalistler

Bir Kuşağın Son Temsilcileri: Eski Tüfek Sosyalistler

İletişim Yayınları. 1989

Charlie Hebdo saldırısı başlangıç!.. Turpun büyüğü heybede!... ( 09.01.2015 )     

Charlie Hebdo saldırısı başlangıç!.. Turpun büyüğü heybede!...


Daha önceki yazımda da söylediğim gibi Avrupa’da bir şeyler olacaktı da ne olacaktı acaba? İşte bunun cevabı Paris’ten geldi. Ünlü mizah dergisi Charlie Hebdo’nun ileri gelenleri, dahil 12 kişi “İslamcı teröristler”in saldırıları sonucu öldürüldüler. Fransa ve bütün Avrupa infialde…

Lakin bana göre bu daha işin girizgâhı, birinci perdesi. Gerçekte Avrupa kamuoyu daha büyük bir eyleme hazırlanıyor. Klişe bir şekilde “Fransa’nın 11 Eylül’ü” diye manşetler atanların henüz gerçek bir 11 Eylül görmediklerini söyleyebilirim. Bu sadece 11 Eylül benzeri bir eylemin ön psikolojik hazırlığı. Fransız ve Avrupa kamuoyu bu “şok edici” eylemle daha büyük saldırılara hazırlanıyor.

“Daha ne olsun, bundan daha büyük ne olabilir ki?” diye sorulabilir. Haklıdırlar, olay oldukça sarsıcı. Ancak durum henüz daha kitlesel ve simgesel hedefleri kapsamıyor. İkiz kuleler tarzında daha travmatik etkiler yaratabilecek bir eylemle karşılaşmadı Avrupa. (Londra 7/7 saldırıları bile hafif kalır.) Fakat son Charlie Hebdo saldırısı ile o yol açılmış bulunuyor. Üstelik olay derginin mahiyeti icabı doğrudan “entelektüel algı”yı etkileyeceğinden yayılım katsayısı daha yüksek olacaktır.

Malum; uzun süredir Avrupa’da bir “İslam rahatsızlığı” var. Bunun sosyolojik, ekonomik, psiko-kültürel, vb nedeni mevcut. “İslamofobi” denen olgu bu zemin üzerinde yükseliyor. Son dönemde Almanya’da ortaya çıkan PEGIDA ismiyle oluşan İslam-Karşıtı ve ırkçı esintiler taşıyan harekette bu dalganın bir parçası. Fransa’da da benzeri bir dalga güçlü. Daha birkaç sene önce Norveç’li Andreas Behring Breivik’in yaptıkları ve “manifesto”su hatırlansın!

Dolayısıyla dünyada bu potansiyeli kendi lehlerine kullanacak, kaşıyacak servisler mevcuttur. Öteden beri söylüyoruz bu servisler “terör dili” ve “terör örgütleri” üzerinden yazışırlar. Siz, ortada yayınlanan bir karikatüre kızan “Fanatik İslamcı Gençler”i görürsünüz. Bu çok sathi ve yanıltıcı bir bakıştır. Ancak onları buna hazırlayan, şartlayan, onlar üzerinden hesap yapan birileri hep vardır.

Bugün Ortadoğu’da ve dünyada yaşananlar, hele de sırrına kolaylıkla vakıf olamayacağımız derinde dönen büyük çıkar çatışmaları, stratejik ayak oyunları, bir diğerine açılan savaşlar doğrudan terör üzerinden yürüyor artık. Örneğin A ülkesi ile B ülkesi arasında yahut C Bloğu ile D Bloğu arasında bir çıkar çatışması mı var (Petrol, enerji, doğalgaz, vs) ,biri diğerinin bir şeyi yapmamasını istiyor, geri adım attırmaya mı çalışıyor hemen terörü devreye sokuyor. Üstelik bu piyasada her gün yeni kombinasyonlar oluşuyor…

Diğer bir deyişle terörü artık sermayesinin doğrudan insan hayatı, hisse senedinin kan olduğu yeni bir tip şirket gibi düşünmek gerekir. Birileri bir ideal mücadelesi verdiğini, bir ideal uğruna öldüklerini, “şehit” olduklarını sanırlarken işi hep perde gerisindeki asıl şirketler götürüyor. Tabii “kaostan düzen” getiricileri de unutmamak lâzım!

O bakımdan son olaylarda dünyada ve kimi bölgelerde giderek derinleşen emperyalist çıkar çatışmalarının bir yansımasını aramak mantıksız olmayacaktır. Artık emperyalist güçler kendi aralarındaki sorunları “açık savaş” yöntemi ile çözemedikleri için “gizli savaş” yöntemlerine başvuruyorlar. Bu noktada acaba Fransa kim bilir hangi çıkarlara çomak soktu ya da yeni kendine yeni bir çıkar alanı açmak için şartları zorluyor? O yüzden bu bir “cezalandırma” eylemi de olabilir, “Kendine yol açma” eylemi de.

Aynı sebeple dünyada yeni bir 11 Eylül için gerekli, fay hattında biriken enerji taze kırılmalara gebedir. Sanılanın aksine bu ivme düşmeyecek, giderek artan ölçüde bir “koz” olarak kullanılacaktır. Artık terör arada küçük militan grupların yahut fanatik ideoloji sahiplerinin zaman zaman başvurdukları bir silah olmaktan çoktan çıkmış, doğrudan servislerce yönlendirilen bir savaş metodu haline gelmiştir. İçinde bulunduğumuz “gizli dünya savaşı”nın verileri bize bunu söylüyor. Halen “çok komplocu düşünüyorsunuz” diyebilenler varsa onlarında aklına şaşarım!

O bakımdan her an daha geniş çaplı, sarsıcı eylemler beklemek (Manş Tüneli, Paris Eyfel Kulesi, Louvre Müzesi, Londra Saat Kulesi, Brandenburg Kapısı, Vatikan Papalık konutu, vb hedeftir. Artık buralara uçak mı çarpar, bomba mı patlar bilinmez!) karamsarlık, felaket tellallığı yapmak olmayacaktır. Hatta bu delirmiş dünyada turpun büyüğü heybede bile denebilir…

NOT: Bir önceki 11.11.2014  tarihli “Yeni bir “Dünya Kaosu” mu pişiriliyor?..” yazımızda bu eğilimi işaret etmiş ve gelmekte olanı işaret etmiştik. Maalesef esasta haklı çıktık… Bakınız: http://www.atillaakar.com.tr/haber_oku.asp?haber_ID= 418


 


Transcription
Powered By uckardes